Az 1920-as évek aranykorának újjászületését ígéri Tiborcz István és Orbán Ráhel cége a Gellért szálló felújításával.
Ugyan még csak épphogy elkezdődött a Gellért szálló felújítása, a tulajdonos, Tiborcz István BDPST-je már most szeretné felkelteni a leendő látogatók figyelmét – szúrta ki a 24.hu. A legendás budapesti szállodáról egy film noirokat idéző, másfél perces reklámfilm jelent meg egy Gellert Coming Soon nevű Youtube-csatornán, amelynek cikkünk írásakor mindössze 12 feliratkozója volt.
A videó az angol nyelvű szöveg szerint az aranykornak nevezett 1920-as évekbe kívánja elkalauzolni a megtekintőket, amelyet a készítők az elegancia és a pompa időszakaként jellemeznek, amikor minden sarkon pezsgett az élet. A film szerint ezek az idők már elmúltak, az egykori szálló már csak árnyéka önmagának – de már nem sokáig.
Az elegancia visszatér, az aranykor újjászületik
– jelenti be a narrátor. A videó leírása szerint “BDPST Group számára ez a projekt nemcsak izgalmas ingatlanfejlesztés, hanem komoly felelősség is, hiszen tisztelettel tartozunk mind az épület múltja, mind a budapesti lakosság felé”. A csatorna bemutatkozásából az is kiderül, hogy a felújítás célja az, hogy a Gellért “ismét Budapest ikonikus szállodájaként nyithasson meg újra”.
A szálló célcsoportja ennek ellenére nem a budapesti lakosság, hanem a gazdag ázsiaiak lesznek – erről Orbán Ráhel beszélt a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) közgyűlésén, a zárt körű előadásra a HVG is bejutott. Orbán akkor személyes élményeket is felidézve számolt be a szakma szereplőinek a BDPST terveiről a Gellért szálló kapcsán.
A BDPST partnere üzemeltetőként a hongkongi alapítású Mandarin Oriental szállodalánc lesz, amelynek többek között Londonban és Comóban is működtet már luxushotelt. A szálloda 134 szobával és 34 lakosztállyal várja majd a tehetős keleti vendégeket, a tervek szerint 2027-től.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.