Ingatlan hvg.hu 2024. augusztus. 23. 11:35

Hol vehetünk legolcsóbban most ingatlant Budapesten?

Immár hét kerületben is egymillió forint fölött járnak az ingatlanárak a fővárosban, de azért vannak olcsóbb helyek is. A Duna House összeállításából kiderül, hol.

Felpörgött az ingatlanpiac tavalyhoz képest, a Duna House szerint 2024 első hét hónapjában 60 százalékkal több lakás cserélt gazdát, mint az előző év hasonló időszakában, a forgalom növekedése ugyanakkor nem ilyen mértékben tolta meg az árakat, amelyek átlagosan 3 százalékkal nőttek, így

a fővárosban átlagosan 914 ezer forintos négyzetméteráron keltek el az ingatlanok, de hét kerületben már millió felett jár ez az érték. 

Vannak azonban olcsóbb helyek is. Az ingatlanközvetítő szerint a budapesti kerületek kétharmadában az átlag alatt vannak az árak, főleg Pesten, ezek pedig a következők: 

  • Soroksár, ahol 546 ezer, 
  • Pesterzsébet. ahol 566 ezer,
  • Csepel, ahol 596 ezer, illetve
  • Budafok, ahol 733 ezer forintos átlagos négyzetméteráron mennek az ingatlanok.

A pesti oldal tehát jóval olcsóbb. Benedikt Károly a Duna House PR és elemzési vezetője szerint itt átlagosan 35-37,3 millió forintért lehet 59-66 négyzetméter körüli otthonokhoz jutni, Buda viszont drágább, ráadásul Budafok nagyobb részt családi házas övezet, ahol nagyobbak, átlagosan 94 négyzetméteresek az ingatlanok, így jóval magasabb áron, átlagosan 68,6 millió forintért lehet itt lakást vásárolni.

Buda második legolcsóbb kerülete Óbuda, de már itt is 1,06 millió forint az átlagos négyzetméterár, amivel ez a városrész hetedikként csatlakozik a millió forint feletti négyzetméterárakhoz. Az óbudai árak ugyanakkor nem sokkal maradnak el a három legdrágább kerület 1,19-1,27 millió forintos áraitól. Egy lakásért átlagosan a II. kerületben kell a legtöbbet fizetni: 123 millió forintot. 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?