168 lakást adnak át idén a Bosnyák téri piac szomszédságában, az első 30 vevő akciós áron juthat otthonhoz.
Indul az értékesítése azoknak a lakásoknak, amelyeket jelentős állami hátszéllel épített fel a Bayer Construct Zugló központjában. Az idén elkészülő lakóépületekben 168 lakást kínálnak eladásra, a közülük kijelölteket
az első 30 vásárló kedvezményes, négyzetméterenként 1,2 millió forintos áron veheti meg.
A 168 lakás alig több mint a 15 százaléka annak az ezer lakásnak, amit a megaprojekt keretein belül eredetileg ide terveztek építeni, csakhogy a beruházást időközben újratervezték, és inkább irodákat húztak fel. Azokat viszont már jó pénzért meg is vásárolta az állam a kormánynál jól fekvő, Tiborcz István miniszterelnöki vejjel is üzletelő beruházótól, aki azonban nem jutott dűlőre a zuglói önkormányzattal a korábban vállalt közcélú beruházások elhagyása miatt fizetendő költségtérítés ügyében.
Mindenesetre a lakások leendő vevői még mindig jobban járnak, mint az állam (vagyis az adófizetők általában), amely nagyjából 1,5 millió forintot fizetett ki az itteni irodák minden egyes négyzetméteréért.
A lakóingatlan-fejlesztést a hangzatos Zuglói Zenit Residence by Bayer névre keresztelték, az Építészfórum beszámolójában kitérnek rá, hogy “kiemelt figyelmet fordított a cégcsoport arra, hogy az épületek modern formái illeszkedjenek Zugló környezetébe, miközben korszerű, energiatakarékos megoldásokat alkalmaztak. A projekt különlegessége, hogy a létesítmény energiahatékonyságát a geotermikus energia biztosítja”. Utóbbival kapcsolatban azonban felmerültek kérdések, amelyekről itt írtunk korábban:
A Bayer Construct nem csak Zuglóban de Újbudán is ad át új lakásokat, itt Újbudai Elit Park néven fut a projekt, és 464 új lakást dobnak piacra, két kilencemeletes épületben a Budafoki út és a Barázda utca sarkán. Az itt épülő lakások várható árairól egyelőre nem esett szó.
A beruházócég nem az egyetlen, amelynek hóna alá nyúl a kormány, miután új irodafejlesztéseik egy pangó budapesti ingatlanpiacra érkeztek volna, ennek hátteréről bővebben friss cikkünkben olvashat:
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.