Ezzel a magyarországi hivatalos logisztikai parkok száma 57-re nő. A kormány célja, hogy a logisztikai ágazat állítsa elő a GDP 10 százalékát.
A kormány 2023-ban módosította a logisztikai parkok jogszabályi hátterét, azóta az úgynevezett Tudományos és Innovációs, Technológiai, Ipari és Logisztikai Park Tanács (Tanács) tesz javaslatot a logisztikai park cím odaítélésére. Nos, kedden a testület úgy döntött, hogy 18 új logisztikai park mellett, 3 vidéki ipari park jöhet létre és további 4 ipari park végezhet területbővítést.
Az NGM témával kapcsolatos közleményében azt hangsúlyozta, hogy a logisztikai szektor területén közel 2500 vállalat működik, a szektorban 300 ezren dolgoznak ezáltal körülbelül 100 ezer családnak adnak ma megélhetést. Az ágazat jelenleg a GDP 5 százalékát állítja elő, a kormányzat célja, hogy ez 10 százalékra nőjön – írta a szaktárca.
Ennek szerintük egyik eszköze az ipari vállalatok által használt infrastruktúra fejlesztése, ehhez pedig rendelkezésre kell állnia a szállítmányozás, fuvarozás, raktározás és a kapcsolódó szolgáltatásoknak is.
Ezek a logisztikai fejlesztések megközelítőleg 340 hektár területen valósulnak meg és összesen körülbelül 370 milliárd forint értéket képviselnek. További 39 logisztikai központ a jogszabály alapján jogosult a logisztikai park cím viselésére, így a magyarországi hivatalos logisztikai parkok száma 57-re nő.
Hiába kért Nagy Márton versenyképes üzemanyagárakat, nem állt meg a drágulás
A szaktárca szerint az üzemanyagárak mozgását jelenleg elsősorban a bizonytalan nemzetközi környezet befolyásolja.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.