Ha nem is a Városligetben, de onnan nem messze. Az új múzeum a Szépművészeti tagintézménye lesz.
A Városliget mellett, Klösz György, a magyar fotográfia egyik kiemelkedő alakjának egykori villájából és fotográfiai műhelyének székhelyéből kialakított épületben kap új, végleges otthont a magyar fotóművészet legjelentősebb, mintegy hétszázezer műtárgyból álló együttese, a Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteménye – áll a Városliget Zrt. közleményében. A jelenleg alapítványi formában működő, de a közeljövőben a Szépművészeti Múzeum új tagintézményeként nemzeti közgyűjteménnyé váló múzeum az épület felújítása után, 2025-ben mint Nemzeti Fotóművészeti Múzeum nyitja meg a kapuit a látogatók előtt.
A közleményben ugyan nem ejtenek szót erről, de érdemes felidézni, hogy eredetileg a Liget-projekt keretében a Városligetben, nagyjából a Néprajzi Múzeum helyére tervezték meg a Fotómúzeum és a Magyar Építészeti Múzeum épületét. Ezek győztes építészeti tervei is nyilvánosságot kaptak, de végül eltűntek a Liget-projektből, sajtóértesülések szerint főleg azért, mert Orbán Viktornak nem tetszett a "két kocka".
A Klösz-villa onnan nem messze, a Városliget fasor 49. szám alatti telken található. Ezt a közelmúltban vásárolta meg a Városliget Zrt. A 2025-ben megnyíló, immár közgyűjteményként működő intézményben több mint ezer négyzetméternyi kiállítótér mellett egy szakkönyvtár, múzeumpedagógiai foglalkoztatók és szakmai rendezvénynek is otthont adó előadótér is helyet kap majd, a múzeum gyűjteményébe tartozó műtárgyakat pedig az Liget Budapest projekt keretében megépült, 2019-ben átadott, világszínvonalú Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) őrzi majd.
A Magyar Fotográfiai Múzeum fenntartója 1991 óta a Magyar Fotográfiai Alapítvány volt, ennek alapítói jogait vette át 2023-tól a Szépművészeti Múzeum.
A múzeumban őrzött több mint 700 000 darabot számláló gyűjtemény átfogó képet ad a magyar fotótörténet különböző korszakairól éppúgy, mint ahogy betekintést enged a nemzetközi fotóművészeti eredményekbe. A legfontosabb részét a gyűjteménynek a Magyarországról elszármazott fotográfusok alkotásai, így például André Kertész, Moholy-Nagy László, Brassaï, Martin Munkácsi, illetve Robert Capa fotográfiái adják.
Ezen túlmenően azonban a Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteménye elsősorban a Magyarországon alkotott és alkotó fotográfusok, fotóművészek tárgyait őrzi, életművüket dolgozza fel, mutatja be.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.