Szerintük ugyanis a kormány túllépett a hatáskörén, ráadásul azt sem tartják elfogadhatónak, hogy mindezt az ukrajnai háborúra hivatkozva teszik meg.
A kormány 2020-ban döntött úgy, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ingyen megkapja a Magyar Rádió volt épületeit. Tavaly novemberben aztán Pikó András Józsefváros polgármesterének kezdeményezésére az önkormányzat helyi védettség alá helyezte a Rádió bontásra ítélt egykori épületeit.
Ám hiába tette ezt, a Pest Vármegyei Kormányhivatal tavaly év végén zöld utat adott a bontásnak, így kedden az LMP jelentette be, hogy az ellenzéki pártok Alkotmánybírósághoz fordulnak a Pázmány-projekt miatt. A beadványnál Csárdi Antal, az LMP palotanegyedi országgyűlési képviselőjének kezdeményezéséhez csatlakozott Jámbor András, Józsefváros másik országgyűlési képviselője és a Momentum, az LMP, a Párbeszéd, az MSZP, a DK, és a Jobbik frakció tagjai is.
Az ügy hátteréről itt írtunk bővebben:
Mégis lebontják a Magyar Rádió egykori otthonát
A bontási engedély ellen december 7-ig van lehetőség közigazgatási pert indítani.
A beadvány szerint a Pázmány-ügyben meghozott kormányrendeleti rendelkezések kifejezetten az épített környezet védelmét közvetlenül szolgáló törvényi rendelkezések lerontására, alkalmazásuk mellőzésére vonatkoznak. Alkotmányellenesnek tekintik az indítványozók azt is, hogy a kormányrendelet az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktusra hivatkozva ad felhatalmazást arra, hogy törvényi szabályoktól eltérő kormányrendeletek szülessenek és a helyi önkormányzatok döntési jogköre is sérül azáltal, hogy kormányrendelet keretei között von el tőlük hatásköröket.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.