Orbán Győző májusban vásárolt földjeinek összértéke több mint 68 millió forint.
Újabb földterületeket szerzett az elmúlt hetekben Orbán Viktor édesapja, Orbán Győző Bálint – írja a Szabad Európa.
A kormányzati földhirdetményekből kiderül, hogy az összesen több mint 25 hektárnyi földterület a Felcsúttal szomszédos Alcsútdobozon található. Bár az adásvételi szerződések a hivatalos oldalon személyes adatok nélkül szerepelnek, a lap szerint három dokumentum is miniszterelnök édesapjának földvásárlásáról szól:
- Egy május 24-én kötött szerződés, amely 88,399 négyzetméteres szántóról szól. Az ár 31,367 millió forint.
- Egy másik május 24-én kötött szerződés, amely 125 844 négyzetméteres szántóról szól. Az ár 26,263 millió forint.
- Egy május 10-én kötött szerződés, amely 50174 négyzetméteres szántról szól. Az ár 10,470 millió forint.
A harmadik szerződésben foglalt földek közvetlenül Orbán Győző birtokának szomszédságában fekszenek. Ezt a részt az adásvételi szerint 2029. december 31-ig a TaziFarm Kft. használhatja majd, amely annak a Szabadhegy családnak az érdekeltségébe tartozik, amelyről tavaly a hvg360 írta meg, hogy Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter üzlettársai.
Az új miniszter, Csák János üzlettársai belevágtak a gabonakereskedelembe is
Szabadhegy Péternek és testvérének, Szabadhegy Kristófnak eddig is voltak agrárérdekeltségei, új cégük ezekhez kapcsolódhat.
A szerződéskötést ellenjegyző ügyvéd Vörös József volt, aki a miniszterelnök gyermekkori barátjának, Mészáros Lőrinc nagyvállalkozónak a bizalmasaként is ismert.
Arról, hogy Hatvanpusztán az Orbán családnak milyen kastélya épült, a hvg360 rántotta le a leplet. A birtok egyébként Hadházy szerint elkészült.
Hatvanpuszta drága titkai - a HVG360 dokumentumfilmje Orbánék főhercegi birtokának átalakulásáról
Az egykori tulajdonos, József nádor megirigyelhetné, amit hatvanpusztai majorsága romjaiból emel az Orbán család - sok-sok milliárdból. Közel fél órás dokumentumfilmen minden, amit a miniszterelnök családjának beruházásáról tudni érdemes.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.