Már zajlik a tihanyi Kenderföldekre tervezett három épületes beruházás környezeti hatásvizsgálata.
Megindult a tihanyi Kenderföldekre tervezett beruházás környezeti hatásvizsgálata – szúrta ki a a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal honlapján az Építészfórum. A kérdéses beruházásról – aminek keretein belül három épületet húznának fel a rév közelében, a félsziget országos jelentőségű védett természeti területnek számító, a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkhoz tartozó Kenderföldek nevű részén – tavaly a hvg.hu is írt.
A beruházás előzetes vizsgálati dokumentációja szerint az építkezésnek nem lenne jelentős környezeti vagy tájképi hatása, de a helyi civilek és a természetvédők ezt vitatják. Az előzetes környezeti vizsgálat tavaly májusi elindítása után a helyiek több mint száz lakossági észrevételt küldtek be vele kapcsolatban – emlékeztetett az Építészfórum. A környezeti vizsgálat során megállapították, hogy az építkezésnek tájvédelmi szempontból jelentős környezeti hatása lehet, így környezeti hatásvizsgálatot is le kell folytatni, ez indult el most februárban.
Az építészeti szaklap idézte az ügyben ügyfélként szereplő Magyar Természetvédők Szövetségének elnökét, Éger Ákost, aki szerint a Kenderföldek az egyik utolsó összefüggő, Balaton-parti zöldterület Tihanyban, sok vadon élő állat otthona, így mindenképpen meg kellene őrizni, nem pedig apartmanokkal, szállodákkal, egyéb oda nem illő épületekkel beépíteni. Ez a látkép szempontjából is fontos lenne.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.