Az épületet visszabontják szerkezeti szintig, felújítják és különálló luxuslakásokként értékesítik.
Balázs Klári és Korda György a héten jelentette be, hogy eladta II. kerületi villáját januárban. Azt mondták, bár nehéz szívvel adtak túl rajta, úgy vélik, jó döntést hoztak, főleg az új rezsiszabályok ismeretében, mert a gázszámlájuk már addig is 500 ezer forint volt havonta, és a személyzetet is fenn kellett tartani.
Az ingatlant tavaly egyszer 780 millió forintért már piacra dobták, az akkori hirdetésből kiderült, hogy az alapterülete 1509 négyzetméter, az udvar pedig 1341 négyzetméteres. Az ingatlan összesen 6 szintre van osztva: pince, földszint, három emelet és padlástér, a garázsban 12 autó fér el, emellett kiszolgáló- és közösségi helyiségek, iroda, valamint egy díszes különterem is van.
A Pénzcentrum cikke szerint az épületet egy ingatlanfejlesztő vette meg, aki luxus társasházat alakít ki belőle. A lap azt írja, a Villa Provence néven futó projekt keretén belül ötféle lakást hirdetnek most a legnagyobb hazai ingatlanos portálon, s a hirdetés szövege szerint összesen hét különálló lakás lesz az épületben. A legolcsóbbat, amely 68 négyzetméteres, két és fél szobás, 205,25 millió forintért hirdetik.
A beruházó jelezte, hogy az épületet szerkezeti szintig visszabontják, új falazat, elektromos hálózat és fűtésrendszer –hőszivattyú mennyezeti hő- és hűtésleadókkal – készül. A lap információi szerint az átalakítás idén ősszel indul, terv szerint jövő augusztusban már beköltözhetnek a lakók.
„Ha a mai új lakások kivitelezési költségeit vesszük alapul, akkor a vételáron felül akár az egymilliárd forintot is elérheti a teljes rekonstrukció költsége. Ugyanakkor, ha 3 millió forintos négyzetméteráron sikerül értékesíteni a 900 négyzetméternyi lakást, az 1,8 milliárd forint teljes bekerülési költségből végül 2,7 milliárd forintnyi bevétel származhat, ami 50 százalékos hozamnak felel meg” – nyilatkozta a Pénzcentrumnak Futó Péter, a Portfolio ingatlanpiaci elemzője.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.