A felújított középső állomások a 3-as metró vonalán többnyire színesek, és több helyen a régi szerkezeti elemeket is megmutatják. A Corvin-negyednél megidézik a régi műanyagpadok látványát, a Kálvin téren pedig a csodaszarvas legendáját.
A Magyar Építők fotózta be a Kálvin, a Corvin-negyed és a Semmelweis Klinikák állomásokat a felújítás alatt lévő 3-as metró középső szakaszán. Azt írják: az újragondolt terekben "a művészet, a modern építészet és az eredeti, nyers szerkezeti állapotok harmonikusan keverednek", a kivitelezők pedig úgy döntöttek, hogy az új falburkolatok mellett a korábbi, bányászott és egyéb technológiával épült szerkezeteket, amelyek eddig rejtettek voltak a közönség számára, láthatóvá teszik.
Az állomások gránit- és fémlemez falburkolatot kaptak, az utóbbi színe és adott esetben a mintája állomásonként eltér. A beszédérthetőség szempontjából az állomások hangelnyelő burkolatokat is kaptak.
A Kálvin téri állomás lett a "legmagyarosabb". Már az aluljáró szinten színes mozaikcsempék és a hatalmas üvegfalak fogadják az utazóközönséget, a mozgólépcsőkön haladva pedig "a citromsárga üveg oldalfalat háromszögelemekből kirajzolódó csodaszarvas motívumok díszítik." A csodaszarvas absztrakt motívuma lent, a peronoknál is visszaköszön.
A Semmelweis Klinikák állomásánál a lejtakna tetején festett üvegfallal teszik barátságosabbá a környezetet, a falon a Füvészkertre rímelve növényi motívumok láthatók, a peronoknál pedig citromsárga lett a fal és szürke VPI Lungo betonpadokra lehet ülni. Itt a pilléreket fehér mozaikburkolat fedi, a másik két állomáson pedig a korábbi tartószerkezetet mutatják meg: az acélköpenyt csak megtisztították és lelakkozták.
A Corvin-negyed állomásnál kék lett a fal, a padok pedig a régi retro műanyagpadokat idézik meg.
Korábban a felújítási munkálatokba BKV az állomások tervezőivel közösen nyújtott betekintést az utazóközönségnek ebben a videóban.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.