Ingatlan hvg.hu 2021. december. 30. 17:47

Bajnai Gordon megválaszolta a „Városháza-vizsgálóbizottság” mind a 29 kérdését

Ugyan Bajnai politikai lejáratásnak tartja a „Városháza-ügyet” és feljelentést tett, de a vizsgálóbizottság kérdéseit tételesen megválaszolta.

Bajnai Gordon volt miniszterelnök a Facebookon tette közzé a fővárosi Városháza állítólagos eladásának ügyét vizsgáló bizottság, illetve annak elnöke, a fideszes Kovács Péter 29 kérdésére adott válaszait.

Bajnai elöljáróban leszögezi, hogy a vizsgált ügyben a róla készült, illegális módszerekkel lehallgatott hangfelvétel ügyében büntetőfeljelentést tett, mert megítélése szerint a felvételek készítése, illetve manipulált és megvágott nyilvánosságra hozatala bűncselekmények. A feljelentést a rendőrség befogadta, a nyomozás elkezdődött, Bajnai bízik benne, hogy az elkövetők és megbízóik személyére fény derül, függetlenül az általuk jelenleg betöltött pozíciótól.

A valóság megismerését az értelemtorzítóan megvágott szövegrészek helyett a teljes hangfelvétel megismerése segíthetné, állítólag ez már a rendőrség rendelkezésére áll, remélhetőleg manipulálatlan változatban

– írja Bajnai.

A bevezetőben a volt miniszterelnök hangsúlyozza, hogy szerinte egy politikailag motivált, előre megszervezett, több elemében az úgynevezett „kompromat” módszert követő lejárató kampány folyik a fővárosi városvezetés ellen, ebbe őt tudatos provokáció révén keverték bele, nyilvánvalóan nem függetlenül a közelgő választásoktól. Sőt Bajnai szerint

a feltett kérdések egy része még közvetve sem kapcsolódik a vizsgálóbizottság tárgykörébe, ezekkel Kovács inkább egyfajta politikai propagandát kíván szolgálni.

Bajnai Gordon nyilvános posztja, és a kérdésekre adott válaszai itt olvashatók:

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

A testület feladata az, hogy megvizsgálja a Városháza és a fővárosi önkormányzat más ingatlanjainak hasznosításával összefüggő állításokat tartalmazó, nemrégiben nyilvánosságra került hangfelvételeket. Vizsgálnia kell a hangfelvételeken elhangzott állítások valóságtartalmát, a készítés, továbbá a nyilvánosságra kerülés körülményeit, különös figyelemmel a jövő évi országgyűlési „választásba való esetleges idegen beavatkozás lehetőségére” is.

Berki Zsolt ingatlanközvetítő – akit az ügy kulcsfigurájának tartanak – már reagált a vizsgálóbizottság kérdéseire. Láng Zsolt, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője korábban ismertette egy, akkor meg nem megnevezett ingatlanfejlesztő közjegyző előtt tett nyilatkozatát. E szerint az ügyben érintett Berki Zsolt 10 százalékos tiszteletdíjat kért az ügyletért cserébe, a szokatlanul magas jutalékot pedig azzal indokolta, hogy abból magasabb körök is részesülnek.

Berki szerint a Láng Zsolt által felolvasott levél állításai „minden valóságalapot nélkülöző erőltetett, aljas koholmányok”. Berki hozzáteszi, hogy amennyiben valóban létezik „az állítólagos komoly befektető-vevő, aki az állítólagos tanácsadói díj miatt állt el a vételi szándéknyilatkozat megtételétől, amely állítólagosan 40 Mrd. forintról szólt”, akkor azt üzeni neki, hogy a vételi szándéknyilatkozatát fedezeti igazolással mellékelve juttassa el a Fővárosi Közgyűléshez, valamint tárják azt a vizsgálóbizottság elé.

A kormánymédiát hónapokig uralta az a konteó, amely szerint az ellenzéki irányítású főváros még a Városházát is el akarja adni, éspedig egy olyan korrupciós mechanizmuson keresztül. Az álarcos Anonymus csöpögtetett információinak központi figurája Gansperger Gyula, a Fidesz rég elfeledett egykori könyvelője. Régi, wallisos kapcsolatuk miatt mondott Bajnai Gordon igent Ganspergernek, amikor az találkozóra hívta. Gansperger és Bajnai összevágott beszélgetésére építették fel a Karácsony–Bajnai-duó lejáratását célzó kampányt, ám a HVG cikke szerint a sztori szereplői közül nem csak Gansperger az, akinek jóval több kötődése van a Fidesz legfelsőbb köreihez, mint Bajnain keresztül a baloldalhoz.

Tudatos otthon
Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.