„Azonnali rozsdaövezeti akcióterületté” nyilvánította a kormány egy XIII. kerületi egykori gyárépületet, és egyedi építési szabályokat állapított meg.
Felkeltette a kormány figyelmét a Váci úti egykori Eisele-gépgyár eredeti épületegyüttese. Ez a XIII. kerület városrendezési és építési szabályzatában országos védelem alatt álló ingatlanként szerepel. (Mindeközben a XIII. kerület egy lakóházépítés miatt, amelybe a kiemelt minősítés miatt szintén nem tud beleszólni, az Alkotmánybírósághoz fordult.)
Hogy a kormány pontosan mit szán oda, az nem derül ki, mert a rendelet melléklete csak „ingatlanfejlesztésre irányuló beruházásnak” nevezi, de azt szokás szerint kimondta, hogy településképi véleményezési eljárást nem kell lefolytatni, és településképi bejelentési eljárásnak nincs helye, továbbá sem a kerületi, sem az országos szabályokat nem kell alkalmazni.
Az egyedi előírások között szerepel, hogy az épületmagasság megengedett legnagyobb mértéke 65 méter lehet, egy új épület homlokzati szélessége legfeljebb 120 méter, a zöldfelület megengedett legkisebb mértéke 25 százalék lehet. Egy ilyen 65 méter magas épület háromméteres belmagassággal számolva is legalább húszemeletes lehet.
A Magyar Közlönynek ugyanebben a hétfő esti számában hasonlóan kiemeltté nyilvánították a Dürer Kert területén zajló beruházást, valamint „az Állatorvostudományi Egyetem kampuszának komplex infrastrukturális fejlesztését”.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.