Két hónap alatt nem jutottak el a kulcsok átadásáig.
Még mindig nem kapta meg a Rác fürdő és a mellé épült szálloda kulcsait a fővárosi önkormányzat, pedig az árverés óta, amelyen a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) sikeresen megszerezte az ingatlanokat, csaknem két hónap telt el – írja a Népszava.
A cikk szerint az eljárás lezárására az árverésről szóló dokumentumok elővásárlási joggal érintetteknek való elküldése után 30 napja lett volna a felszámoló biztosnak, de eddig is többször túllépték a törvényi határidőket.
A fürdőt és a hotelt a BGYH 5,088 milliárdos kikiáltási áron szerezte meg, ami jóval kevesebb, mint az a 7,4 milliárd forint, amit szántak rá. Azt egyelőre nem tudni, mennyit kellene költenie a felújításra az önkormányzatnak, mert még nem sikerült bejutniuk az ingatlanokba. A cikk szerint a különbözet várhatóan kevés lesz erre.
A fürdő felújításáról és az ahhoz kapcsolódó szálloda építéséről még 2002 májusában döntött a Fővárosi Közgyűlés. Akkor olyan konstrukciót fogadtak el, hogy a műemlék jellegű fürdőépület felújítása mellett a szomszédos két telken szálloda épüljön.
A Rác fürdő rekonstrukcióját még Demszky Gábor főpolgármestersége idején indították el. Tarlós István főpolgármesterré választása után mindkét beruházást megállították. Bár a fürdő 2011-ben elkészült, nem nyithatott ki. Az elmúlt tíz évben az állapota annyira leromlott, hogy újra fel kellene újítani a megnyitás előtt.
Fővárosi cég szerezte meg a felújítása óta soha meg nem nyitott Rác fürdőt
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egyedül indult a fürdőért és a mellette lévő hotelért folyó liciten. Amennyiben az állam és az I. kerület 30 napon belül nem él az opciós jogával, elindíthatják a felújítási munkákat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.