A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egyedül indult a fürdőért és a mellette lévő hotelért folyó liciten. Amennyiben az állam és az I. kerület 30 napon belül nem él az opciós jogával, elindíthatják a felújítási munkákat.
Árverésen értékesítette a Rác fürdőt és a mellé épített 67 szobás szállodát a tulajdonos Rác Nosztalgia Kft. felszámolásával megbízott a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. Egyetlen licitálóként a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) indult az árverésén, és ötmilliárd forintos áron meg is szerezte az épületegyüttest – írja a Privátbankár.
Ez már a második árverés volt, az elsőt márciusban váratlanul félbeszakították. A felhívás ugyan megjelent az elektronikus árverési felületen, ám néhány órával később rejtélyes módon el is tűnt. Ezt később a titkosság sérelmével indokolták – írta a lap.
A hétfői árverésre csak a BGYH regisztrál és fizette be az árverési előleget, 254 millió forintot.
Elárverezik a Rác fürdőt
Privatizációs fiaskó az idestova tíz éve üresen álló Rác fürdő esete. A létesítményt most a Fővárosi Önkormányzat szerezné meg, miután ez Tarlós Istvánnak nem sikerült. Talán azért nem, mert valakik mégis szemet vetettek rá.
Végül az ötmilliárd forintos kikiáltási áron veheti meg a Rác Nosztalgia Kft.-t.
A fővárosi fürdőcégen kívül a Magyar Államnak és az I. kerületnek is elővételi joga volt a két épületre. Arról, hogy az elővásárlási joggal rendelkezők akarnak-e élni a jogukkal, 30 napon belül kell nyilatkozniuk. Amennyiben az állam nem kíván élni ezzel, a BGYH megkezdheti a fürdő felújítási munkálatainak tervezését.
A lap szerint azért nyerhetett a BGYH, mert csak nekik éri meg üzemeltetni az egész fürdőt-hotelt, mivel a fürdő alatti földterület és a vízjog a főváros e cégéhez tartozik.
Főpolgármesteri Hivatal hétfőn kiadott egy közleményt, amelyben azt írták, hogy a városvezetésének egyik kiemelt célja volt, hogy a Rác fürdő „több mint egy évtizedes kallódás után régi fényében kerüljön vissza a fővároshoz”. Emlékeztettek: a fürdő felújításáról és az ahhoz kapcsolódó szálloda építéséről még 2002 májusában döntött a Fővárosi Közgyűlés. Akkor olyan konstrukciót fogadtak el, hogy a műemlék jellegű fürdőépület felújítása mellett a szomszédos két telken szálloda épüljön.A BGYH-nak Az épületet 2011 után újra fel kell újítania nagyjából 3 milliárd forintért, mivel a gépészet, a liftek és az alagsor is rossz állapotban van, utóbbit pár éve elöntötte a víz.
A közleményben úgy fogalmaztak, „Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes szerint a Rác fürdőt 2010 őszén meg lehetett volna nyitni, de a Tarlós István vezette főváros kilenc évig erre nem volt képes, sőt eddig úgy látszott, a budapestiek elveszíthetik a város egyik ékkövét”. Hozzátették: ezt a folyamatot sikerülhet most visszafordítani.
A Rác fürdő rekonstrukcióját még Demszky Gábor főpolgármestersége idején indították el. Tarlós István főpolgármesterré választása után mindkét beruházást megállították. Bár a fürdő 2011-ben elkészült, nem nyithatott ki. Az elmúlt tíz évben az állapota annyira leromlott, hogy újra fel kellene újítani a megnyitás előtt.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.