Átrendeződött a fővárosban lakást bérlők életkor szerinti megoszlása a koronavírus egy éve alatt.
A koronavírus-járvány nemcsak a budapesti lakások bérleti díjaira gyakorolt sokkszerű hatást, hanem a bérlők életkor szerinti összetételét is jelentősen befolyásolta – írja közleményében a Rentingo.com. A bérbeadási platform több mint 30 ezer fővárosi bérlő adatai alapján számol be arról, hogy a koronavírus-járvány kitörését követően megugrott azoknak a fiataloknak a száma, akik saját bérlemény helyett továbbra is a szülőkkel élnek egy háztartásban.
Amíg 2019-ben a bérlők 56 százaléka a 18-25 éves korosztályból került ki, arányuk 2021-re 35 százalékra csökkent
– állapítják meg. A 30-50 közötti bérlők aránya eközben a járvány előtti 21 százalékról 35 százalékra emelkedett. A Rentingo azt feltételezi, ők azok közül kerültek ki, akik az emelkedő ingatlanárak, a munka elvesztése és egyéb tényezők miatt nehezen jutottak saját lakáshoz.
Kisebb mértékben, de csökkent a lakótársakkal közösen ingatlant bérlő között is a fiatalok aránya. Amíg közöttük 2019-ben 66 százalék volt a 18-25 évesek aránya, 2021-re ez 51 százalékra csökkent.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.