Már kicsivel több mint 22 millió forintért is lehet új garzont találni Budapesten, Balatonkenesén 4,1 millió forintért kínálnak egy konténerházat.
Míg 2015-ben kevesebb mint 8 ezer új lakóingatlant adtak át, 2019-ben már 21 ezret, vagyis majdnem a triplájára nőtt a számuk. Az idei évtől újra életbe lépett kedvezményes áfa ismét berobbantotta a kínálatot: idén februárban több mint 6700 új hirdetésből válogathatnak az új lakást keresők, ami 19 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet – derül ki az ingatlan.com elemzéséből.
A portál adatai szerint Budapesten az új lakóingatlanok átlagára 58,5 millió forint volt február közepén, a legolcsóbbakért viszont kevesebb mint 36 millió forintot kértek a vevőktől.
Az Ingatlan.com kínálatában szereplő budapesti új lakások átlagos négyzetméterára most 895 ezer forint, az új építésű házaké pedig átlagosan 707 ezer forint. A legolcsóbb új lakás egy kispesti garzon, amiért 22,1 millió forintot kérnek, a legolcsóbb budapesti új ház Soroksáron található, és 41,5 millió forintba kerül.
Ami a megyeszékhelyeket illeti: Debrecenben és Nyíregyházán a legkedvezőbb árú új lakóingatlanokért kevesebb mint 31 millió forintot kérnek az eladók, Kecskeméten és Győrben pedig 24 millió forintnál is alacsonyabb áron lehet hozzájutni a kínálat legolcsóbb 10 százalékában szereplő új lakásokhoz és házakhoz. A megyeszékhelyek közül a legkevesebbet Tatabányán kell fizetni a legolcsóbb új ingatlanokért, ahol 21 millió forint a lélektani határ, de Szolnokon és Egerben is csak 22 millió forintba kerülnek a legolcsóbb új lakások és házak.
Az ingatlan.com kigyűjtötte az országos kínálatban szereplő legolcsóbb új építésű lakóingatlanokat is. A legkevesebbet egy 21 négyzetméteres balatonkenesei konténerházért kell fizetni, amiért 4,1 millió forintot kér az eladója. A Fejér megyei Adonyban található 28 négyzetméteres új építésű garzonlakásért pedig csak 8,9 millió forintot kell fizetni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.