Régóta tudják, hogy cserélni kellene a nyílászárókat, azonban 1984-ben újították fel utoljára a Fiumei úti baleseti intézetet, ahol a Népszava értesülései szerint a hideg miatt kabátban és sapkában próbálják ellátni a betegeket a dolgozók.
Kabátban és sálban dolgoznak az orvosok és a nővérek egy baleseti intézetben, ahol olajradiátorokat vetnek be a hideg ellen – írta a Népszava.
A lap értesülései szerint az épület északi oldalában napok óta 10 fok van és vannak helyiségek, ahol ennél is hidegebb hőmérsékletben kénytelenek dolgozni az egészségügyi dolgozók. A Fiumei úti épületet utoljára 1984-ben újították fel.
A Népszavának nyilatkozók szerint az ablakok nem zárnak rendesen a baleseti intézetben, így a helyiségek kifűthetetlenek és a nővérpultoknál, illetve folyosókon pulóverben, sálban, kiskabátban lehet csak megmaradni. A hideg helyiségekből úgy költöztetik át a betegeket.
Kitértek arra is, hogy a kórház vezetése olajradiátorokat és pokrócokat szerzett az érintett, hidegebb épületrészbe, az olajradiátorokat azonban nem bírja el az intézet elektromos hálózata.
Egy, a lapnak nyilatkozó szakdolgozó arról is beszélt, hogy ő napok óta 8-12 fokos helyiségekben dolgozik és szerinte ilyen körülmények mellett nem túl biztonságos, sőt fokozott kockázattal jár a nap 24 órájában baleseti sérültek ellátása.
A Népszava úgy tudja, a kórházvezetése évek óta jelzi, hogy mielőbb szüksége lenne a nyílászárók cseréjére, mert a hőmérséklet amint mínusz öt fok alá süllyed, az épület a huzat miatt kifűthetetlenné válik. Legutóbb tavaly januárban lehetett olvasni arról, hogy az Egészséges Budapest Program keretében hamarosan hozzálátnak a felújításához, ám erre eddig nem került sor.
Kiemelt képünk illusztráció.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.