Ingatlan hvg.hu 2021. február. 11. 10:49

Budapesten már hamarabb lehet értékesíteni egy családi házat, mint egy téglalakást

A paneleket továbbra is hamar el lehet adni, a téglaépítésű lakásokat viszont egyre nehezebb.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Évek óta nő a családi házak iránti kereslet Budapesten, a koronavírus-járvány pedig csak felerősítette a folyamatot – derül ki az Ingatlan.com elemzéséből, amelyet több mint 450 ezer hirdetés adatai alapján állított össze. 

2016-ban az érdeklődők 66 százaléka eladó lakást keresett, 34 százalék pedig családi-, iker-, illetve sorházat, 2018-ban viszont már 41, 2019-ben 45 százalék volt a házak részesedése, tavaly és az idei év elején pedig már 49 százalék felett jártak a portál adatai szerint.

Ami az eladási oldalt illeti: a korábbi évek tapasztalatai alapján a családi házak találtak legkésőbb vevőre, a panel és a téglaépítésű lakások viszont hamarabb keltek el. Ezen a téren is változás történt. 2020-ban már az eladott fővárosi családi házaknak átlagosan 140 nap után lett új tulajdonosuk, míg az idén gazdára talált házakat 109 napig hirdették a tulajdonosok.

A családi házak népszerűségét bizonyítja, hogy a budapesti téglaépítésű lakások eladási ideje a korábbi évekre jellemző 60-90 napos átlaggal szemben 111 napra nőtt. A leggyorsabban továbbra is a panellakások kelnek el, átlagosan 89 nap alatt.

A fővároson kívül átlagosan 151 nap alatt kel el egy családi ház, és 111 nap alatt egy lakás. A sorházakat lehet a leggyorsabban eladni: az ingatlan.com-on hirdetést feladó magánszemélyek az idén eladottnak jelölt sorházakat településtípustól függően átlagosan 63-80 nap alatt értékesítették.

* * * Milliókat lehet spórolni a legolcsóbb lakáshitel kiválasztásával!

A lakásvásárlás előtt állóknak sokszor hitelre is szükségük van céljuk megvalósításához. A jelenlegi gazdasági környezetben még fontosabb megtalálni a legolcsóbb ajánlatot, amivel akár milliók is megtakaríthatók. Ehhez érdemes a Bankmonitor lakáshitel kalkulátorát használni.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?