Az önkormányzat megpályáztatja a tulajdonában álló, kihasználatlan körúti ingatlanokat.
A II. kerületi önkormányzat kidolgozta a Margit-negyed koncepciót – jelentette be a Facebookon Őrsi Gergely polgármester. „Építészek, kulturális és művészeti szakértők, a helyi kreatív szakma, civilek és a kerületi vállalkozók közreműködésével szeretnénk elérni, hogy a Margit negyed bevonzza az innovatív kis – és középvállalkozásokat, valamint a minőségi szolgáltatói és vendéglátó ipart” – írta Őrsi.
Log into Facebook | Facebook
Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.
Az önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokat pályázati úton teszik elérhetővé kulturális és civil szereplők számára, a folyamatot egy szakmai tanácsadói testületet is segíti. Minden olyan jelentkezőt várnak, akik elképzeléseikkel hozzá tudnak járulni a folyamathoz, ezért már november elejétől fogadják a megkereséseket.
„Bízunk benne, hogy egy hosszútávon fenntartható és önállóan fejlődő kulturális, civil és vállalkozói közösség jöhet létre a Margit-negyed keretein belül, és a környék újra Buda büszkesége lehet” – zárta közleményét a polgármester.
A Margit körút pesti oldalán tavasz óta komoly átalakulások zajlanak, kerékpársávokat alakítottak ki, majd alakítottak át – mindkét lépés kormányzati kritikát és vitát váltott ki. A fővárosi önkormányzat a Nagykörút teljes újragondolásán és átalakításán dolgozik.
Megy és marad is a nagykörúti kerékpársáv
Karácsony Gergely főpolgármester kompromisszumos javaslatot tett a nagykörúti kerékpársávok megmaradására. Az biztos, hogy szeptember 1-jével még nem változik semmi.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.