Így áll a főváros más nagyvárosokhoz képest.
Listát közölt a Knight Frank ingatlanpiaci tanácsadó cég arról, hogy a világ egyes városaiban mennyibe kerülnek a luxusingatlanok - írja a G7. A társaság azt számolta ki, hogy 2018-as árakon hány négyzetméternyi ilyen lakást vásárolhatunk az egyes nagyvárosokban egymillió dollárért, azaz jelenlegi árfolyamon 276 millió forintért.
A lap szerint a szórás elég nagy, Monacóban, ahol a legmagasabbak az árak, ennyi pénzből csak egy 16 négyzetméteres garzon jönne ki, de Hongkongban is be kell érniük az egymillió dollárból gazdálkodóknak 22 négyzetméterrel.
Bár a listán Budapest nem szerepel, a Knight Frank módszertana alapján a G7 megpróbálta megbecsülni, milyen a helyzet a magyar fővárosban.
"A tanácsadó cég az ingatlanok legdrágább 5 százalékát vonta be az elemzésébe. Márpedig az ingatlan.com adatai szerint Budapesten a nálunk regisztrált tranzakciók esetében a felső 5 százalék átlagos négyzetméterára 1,07 millió forinttól indult tavaly, a mediánja pedig 1,89 millió forint volt.
Ez alapján Budapesten durván 150 négyzetméternyi luxusingatlan jön ki egymillió dollárból.
Ez kevesebb, mint a Knight Frank elemzésébe bevont legolcsóbb piacon, Sao Paulóban, de jóval több, mint mondjuk Isztambulban. Csak összehasonlításképpen, a cég listájának élén végző Monacóban egy négyzetméterért több mint 17 millió forintot kérnek" - teszi hozzá a lap.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.