Egy somlóhegyi borászat és kóstolókra tervezett budapesti szalonja kialakításáért jutalmazták idén az év legjobb belsőépítészeit.
A somlói Kreinbacher Birtok és a budapesti Palazzo Dorottyában kialakított Tasting Salon kialakításáért Lőrincz Szilvia és Mikics András kapta idén az Év Belsőépítésze díjat. Az idén 18. alkalommal átadott díj nyertesét a Magyar Építész Kamara Belsőépítészeti Tagozata és a Laki Zrt. idén 17 pályázó közül választotta ki.
Lőrincz Szilvia és Mikics András, a Biva Inspiration belsőépítészei Somlón a borászat vendégtereit, a szállás és étterem egyedi enteriőrjét alkották meg, míg a budapesti Tasting Salon születésekor kóstolóknak és üzleti találkozóknak terveztek stílusos környezetet. A Kreinbacher Birtok részéről Kása Zsolt építész kísérte végig a tervezést és megvalósítást, projektigazgatóként és ötleteivel támogatva az alkotómunkát és kivitelezést.
A zsűrielnök, Finta József a díj átadásakor elmondta: ebben az évben egyöntetű volt a zsűritagok döntése: kivétel nélkül Lőrincz Szilviát és Mikics Andrást jelölték Az Év Belsőépítésze 2016 címre. Értékelésében kiemelte, hogy mintaszerűnek tartja a két munkát, mert „minden korszerűsége, modernitása, maisága ellenére is olyan humán töltetű építészetet valósított meg a két kolléga, ahol jó élni, mozogni, létezni – és ez az építészet, belsőépítészet lényege”.
A zsűri külön kiemelte és dicséretben részesítette még Tildi Béla terveit a Pécsi Klinika rekonstrukciójára, Kiss Dánielnek és Tóth Péternek pedig a körmendi Batthyány Örökségközpontba tervezett belsőépítészeti munkáját.
A díjazottak a kitüntetést tanúsító aranyozott bronz emlékplakett mellett Finta Józseftől, a zsűri elnökétől és az alapítótól, Laki Pétertől, a Laki Épületszobrász Zrt. elnök-vezérigazgatójától másfél millió forintos jutalmat vehettek át.
A díjat korábban olyan projektek tervezői érdemelték ki, mint a Pesti Vigadó vagy a pécsi Kodály Központ.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.