Újpesti belháborúhoz vezet, hogy jó ideje késik a Szusza Ferenc Stadion átadása. Az ügy miatt az Újpest FC és az UTE ment egymásnak – olvasható a Magyar Nemzetben.
November 22-re tervezik, de annál is tovább csúszhat a Szusza Ferenc Stadion átadása, amelyben már szeptember óta meccseket kellene játszania az Újpest FC-nek. A kivitelező Mester Építő Kft. késlekedése miatt most a szintén felújításra váró Vasas-stadionból is tovább kell állnia a csapatnak, amely a következő hazai mérkőzéseit Kecskeméten lesz kénytelen lejátszani.
Az Újpest FC projektellenőrt fogadott, hogy vizsgálja meg, hogy haladnak a rekonstrukciós munkálatok, a szakember pedig hat „kényes pontot” talált a Magyar Nemzet szerint. A lap megkereste ezekkel kapcsolatban a kivitelezőt, ám egyelőre nem kapott választ.
Az Újpest FC panaszaira – a többi között arra, hogy nem láttak rá a projekt terveire – nem a Mester Építő Kft., hanem az UTE reagált, s közleményében a többi között azt írta: a fociklub ügyvezetője, Gyimesi Kende igenis ismerte a felújítás terveit, mivel ő fogadta el azokat. A lap megkereste az UTE klubigazgatóját, Őze Istvánt, aki szerint Gyimesi tárgyalt a stadion vagyonkezelőjével, a Magyar Nemzeti Sportközpontokkal (MNSK), így ismernie kellett a részleteket. Őze szerint az Újpest FC megpróbálja lejáratni a szurkolók előtt a kivitelezőt és a klubot, ezért fogadták fel a projektellenőrt is.
Az ügyben az MNSK-nak is lehet felelőssége a Magyar Nemzet szerint. Őze István azt mondta nekik, hogy a kivitelezőnek kétszer is le kellett állnia a munkával, mert az ottani irodákból nem költöztek ki idejében. A focicsapat tulajdonosa, Roderick Duchatelet ugyanakkor korábban azt is kifogásolta, hogy nem kaptak írásbeli értesítést arról, mikor kell kiköltözniük a stadionból. A lapnál szerették volna megtudni az MNSK-tól, hogy milyen módon egyeztettek a kivitelezővel és az Újpest FC-vel a munkafázisokról, ám egyelőre nem kaptak választ.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.