Rekordáron hirdetik a Római-parti hullámtéren készülő apartmanjaikat neves nagyvállalkozók – köztük Garancsi István –, akik az építési tilalom előtt kaptak engedélyt.
Nagyjából három, de új építésűből is legalább két hasonló méretű családi ház árát, 150 millió forintot kérnek egy 120 négyzetméteres lakásért a városszerte reklámozott Római Lakópart elnevezésű ingatlanegyüttesben. A penthouse lakás terasza 60 négyzetméteres, de szakértők szerint ennek általánosan csak a harmadát, azaz jelen esetben 20 négyzetmétert illik a hasznos alapterületbe beszámolni.
Ezzel a kalkulációval a négyzetméterár eléri az egymillió forintot. Vagyis a Várban és a Rózsadombon jellemzően 800–900 ezer forintos négyzetméteráron kínált ingatlanokon is túltesz a fejlesztő, a Wallis-alapító Nagy György érdekeltségébe tartozó Westbay-csoport Terrassa Kft.-je. De hogy jön a képbe a miniszterelnök barátjaként ismert Garancsi istván? Hogyan és kik kaphattak engedélyt az építkezésre? Mi lesz a mobilgáttal? És miért fogalmazódott meg a beruházásokkal kapcsolatban az ingatlanmutyi vádja? Válaszok a HVG friss számában.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.