A négymillió olvasóval büszkélkedő nemzetközi dizájnmagazin, a Desingboom is bemutatta a Csontváry Múzeum tervpályázatára beérkezett egyik tervet, amely egy pécsi bányató kráterében álló fényes kockába helyezné el a gyűjteményt.
Egy kráterbe helyezett fényes kockát álmodtak meg a Csontváry Múzeum lehetséges jövőbeli helyszíneként a magyar Nartarchitects tervezői – írta a Designboom, amely több látványtervet is közzétett a lehetséges múzeum pályázatára beadott tervből. Azt írták, a kráter drámai helyszíne és az egyszerű épület vizuális kontrasztot teremtene.
A Nart Építész Műterem Kft. terve a Miniszterelnökség nemrég lezárult ötletpályázatán a második helyezést érte el, a terveket meg is vásárolta a kiíró kétmillió forintért. Az értékelés szerint "a felhagyott külszíni fejtés peremére helyezett neutrális kubus új értelmet ad a roncsolt tájnak, rendkívül közel kerülve Csontváry univerzális léptékű gondolkodásának megjelenítéséhez".
Az ötletpályázat további eredményeiről – például az alcsúti arborétiumba tervezett stadion formájú múzeumról – itt írtunk korábban.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.