Összesen 180 millió forintos kormányzati támogatásból és 23 millió forint önerőből újították fel a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Batthyány téri épületét Budapesten. Kicserélték a nyílászárókat és rendbe hozták a homlokzatot.
A felújításról tartott hétfői sajtótájékoztatón Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára arról beszélt, hogy másfél-két évvel ezelőtt Kozma Imre, az MMSz alapító elnöke arra kérte, a Parlament ablakából nézze meg a Batthyány tér és környékének épületeit. Akkor már szép állapotban volt a Szent Anna-templom, a vásárcsarnok, a cukrászda is, és valóban kirítt a környezetből a szeretetszolgálat málló vakolatú épülete.
Kozma Imre azt mondta, hogy sokan szerették volna megszerezni a Batthyány téri épületet, köztük bankárok és multinacionális cégek is, de ő nem engedte, mert a Buda felszabadulása után Budapestre érkező német Erzsébet-apácák, akik kórházzá alakították az épületet, szegény, rászoruló emberekről akartak gondoskodni.
A Batthyány téri épületben az MMSz egyebek mellett hajléktalanszállót, hajléktalanokat ellátó orvosi rendelőt, idősek otthonát és mentőszolgálatot működtet.
Az intézményt 1950-ben vették el az Erzsébet-apácáktól, a szocializmus idején állami szociális otthonként működött, egy részét pedig a Fővárosi Mérnöki Tervező Vállalat használta. A rendszerváltozás után a szerzetesrend visszakapta az épületegyüttest, az otthon működtetését 1990-ben a szeretetszolgálat vette át.
* * * Személyi hitel, ha rövid időn belül pénzre van szükség
Előfordul, hogy hirtelen nagyobb összegre van szükségünk – pl. lakásfelújítás, autóvásárlás –, ebben a helyzetben a személyi kölcsön lehet az ideális megoldás, ugyanis akár egy héten belül a számlánkon lehet a szükséges összeg. A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorával pár perc alatt kiválasztható a legkedvezőbb hitelajánlat.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.