Veszélyessé vált egy uszoda, bezárták
Statikailag veszélyessé vált az 1975-ben épült szekszárdi uszoda – derült ki egy szeptember közepén elkészült szakvéleményből. Az uszoda ugyanazzal a technológiával készült, mint a Pécsi Hullámfürdő, amelynek a tetőszerkezetéről tíz éve leszakadt egy 30 négyzetméteres fémburkolat.
Statikailag veszélyessé vált, ezért bezárták a szekszárdi fedett uszodát – jelentette be Ács Rezső, a város fideszes polgármestere csütörtökön.
A nyári karbantartás idején az üzemeltető Szekszárdi Víz- és Csatornamű Kft. végeztetett statikai vizsgálatot az uszodában. A szeptember közepén elkészült szakvélemény szerint az épület fa tartószerkezete olyan mértékben károsodott, hogy jelen állapotában nem nyithat ki az uszoda – mondta Ács Rezső.
Az épületnek azokon a részein, amelyeket burkolat takar, további vizsgálatokat kell végezni; a tető esetében, ahol a pára kicsapódott, még rosszabb állapotban lehet a szerkezet – tette hozzá.
Az 1975-ben épült szekszárdi uszoda ugyanazzal a technológiával készült, mint a Pécsi Hullámfürdő – jegyezte meg. A pécsi uszodának a tetőszerkezetéről 2005-ben karbantartás közben leszakadt egy 30 négyzetméteres fémburkolat.
A helyreállítás költsége akár több százmillió forint is lehet, ezért inkább felgyorsítják a szekszárdi élményfürdő területén tervezett fedett uszoda építését. Ez a legkorábban tavasszal kezdődhet el – mondta a polgármester.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.