Nyáron újra vendégeket fogadhat a szegedi Virág cukrászda, amelynek üzemeltetésére pályázatot ír ki január közepéig az önkormányzat. A Kis és Nagy Virág bérleti jogának kikiáltási ára 59 millió forint. A licit titkos lesz – írja a Délmagyarország.
A szegedi városi közgyűlés 2010 márciusában határozott arról, hogy 300 millió forintért megvásárolja a Virág cukrászdát, amely akkor már három hónapja zárva volt. Ezután perek sorozata indult az ügyben, végül a város négy év pereskedés után, tavaly májusban vehette birtokba az ingatlant – emlékeztetnek a cikkben.
Időközben több berendezési tárgy, köztük a Herendi borítású kávéfőző eltűnt a cukrászdából, sokat pedig megrongáltak, a felszámolóbiztos ezért júniusban, a vagyonleltár befejezése után feljelentést tett ismeretlen tettes ellen. Viták voltak a korábbi közműszámlák kifizetésével kapcsolatban is.
A helyzet év végére rendeződött. Decemberben a közgyűlés jogi, ügyrendi és közbiztonsági bizottsága elfogadta annak a pályázatnak a részleteit, amelyet a Virág üzemeltetésére ír ki a város. A pályázat egyik legfontosabb eleme az úgynevezett profilkötöttség, vagyis a Virágban csak cukrászda üzemelhet a jövőben.
Január közepéig több lapban, köztük a Délmagyarországban és egy cukrászattal foglalkozó szakfolyóiratban is megjelenik a pályázati kiírás a Virágra – mondta Szentgyörgyi Pál. A gazdasági alpolgármester szerint február 20-áig jelentkezhetnek a pályázók az üzemeltetésre. Ezután a polgármesteri hivatal szakértői 10 nap alatt megvizsgálják, hogy a benyújtott anyagok megfelelnek-e a feltételeknek.
Ha több pályázó is lesz, akkor a jelentkezőknek licitálniuk kell a Kis és Nagy Virág bérleti jogára, amelynek a kikiáltási ára 59 millió forint, a licit titkos lesz. Ha a jelentkezők egyforma ajánlatot adnak, akkor sorsolással dönti el a hivatal, hogy ki működtesse a Virágot. A bérlőnek havi másfél millió forint bérleti díjat is fizetnie kell majd.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.