A választásokig elnapolják a kínos Kossuth téri csatornafelújítást
Elnapolták a Kossuth tér átépítése során megsérült műemlék szennyvízcsatorna felújítását a választások utánig – írja a Város szíve blog.
A Kossuth tér átépítésekor elfúrták a műemlék szennyvízgyűjtő-csatornát, ezért azonnali javításra szorult – írja a Város szíve blog. Mivel a Kossuth téren nem akarták felbontani a köveket, ezért a Stollár Béla utca és a Balassi Bálint utca kereszteződésében ástak egy indítóaknát még júniusban, és onnan próbálták elvégezni a javítást.
Bár eredetileg csak a Stollár Béla utcát zárták volna le az építkezés kedvéért, mára már a Balassi Bálint utca keleti oldalán is dolgoznak egészen a Fehérházig és a környéken érezni a csatornaszagot.
Az V. kerületi Tulajdonosi Bizottság által kedden tárgyalt előterjesztésben az állt, hogy a főgyűjtő csatorna állapotáról a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem által készített vizsgálatok szerint fokozottan szükséges a rekonstrukció mihamarabbi elvégzése, a csatorna ugyanis "rendkívül rossz műszaki állapotban" van.
Ennek ellenére szeptember 15-e és október 13-a között szüneteltetik a helyreállítást, a kivitelezőnek annak ellenére kell felhagynia a munkálatokkal, hogy a munka nincs kész. A munkákat csak az önkormányzati választás másnapján, október 12-e után lehet újrakezdeni.
Steiner Pál, az MSZP-DK-Együtt-PM V. kerületi listavezetője felszólította az V. kerületi önkormányzatot, hogy fejezzék be a sunnyogást és azonnal engedélyezzék a sürgős javítás befejezését, aztán pedig hozzák nyilvánosságra, ki a felelős a történtekért, és ki viseli a javítás költségeit.
Az V. kerületi önkormányzat Steiner nyilatkozatára azt mondta, a szocialista politikus ontosan tudhatná, hogy a csatornák a fővároshoz, a Fővárosi Csatornázási Művekhez tartoznak, ezért ha Steiner Pálnak észrevételei vannak, inkább keresse fel a Fővárosi Csatornázási Művek ügyfélszolgálatát.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.