Kína nem valószínű, hogy elköltözteti fővárosát, ám úgy tűnik, hogy kitágítják annak határait. A Peking-központú gazdasági régió három tartományt "kebelezne be", és így nagyobbra nőne, mint Uruguay területe. Az ötlet ugyanakkor nem biztos, hogy segíthet a főváros leterheltségének enyhítésén.
Nagyobbra duzzadhat a kínai főváros területe, mint Uruguay – írja a Quartz. Kínában nincs szó a főváros máshová költöztetéséről, ám ám egyre valószínűbb, hogy kitágítják annak határait. A Peking-központú gazdasági régió három önkormányzat területeit "kebelezné be".
A hivatalnokok szerint azzal, hogy integrálnák a három terület (Peking, Hebei, Tiencsin), könnyíthetnének Peking forgalommal történő túlterheltségén, illetve a lakhatás szűkösségén is tudnának enyhíteni. A hírek emellett arról szólnak, hogy egyes kormányzati hivatalokat Hebei tartomány egyik városába költöztetnék.
Ha egyesülne a három régió, akkor azzal egy 216 ezer négyzetkilométeres terület jönne létre (Magyarország területénél ez kétszer nagyobb terület lenne), a régió pedig az ország GDP-jének majdnem 11 százalékát termelné meg. A terület népessége pedig meghaladná a 100 millió főt, ami nagyobb, mint Németországé, vagy Vietnámé.
A cikk szerint ugyanakkor nem teljesen világos, hogy mindez hogyan is segíhetne Peking leterheltségén. Hebei nem egy gazdag tartomány, így nem biztos, hogy munkásokat szívhatna el Pekingből, emellett a külvárosban lakó tömegek is legtöbbször Pekingben dolgoznak, így nem tudni, hogy ez hogyan segítene a közlekedési dugók feloldásán. Emellett ha az új, hatalmas fővárosi régió a pekingi kibővítettje lenne, akkor az Peking városi problémáin nem valószínű, hogy segítene: a kínai fővárosban ma is hat körgyűrű található (koncentrikus körökként helyezkednek el a városban), és már építik a hetediket, ám ezt a folyamatot szakértők szerint a végtelenségig nem lehet folytatni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.