Nem lesz sétagalopp a Citadella államosítása
Veres István, akinek több cége is van a Citadellán, nem fogadja el a tervezett államosítást, és bírósághoz fordul - számolt be a Blikk.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, mivel a Citadella eddigi használata, hasznosítása nem felel meg a világörökségi törvényben foglalt követelményeknek, területét vissza kell adni állami használatba.
Ezért a területet használó, hasznosító személyek, társaságok és cégek kötelesek az általuk birtokolt területeket 30 napon belül a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nek adni.
A Gellérthegy tetején egy luxusétterem, rendezvényközpont működik s az odavezető úton tucatnyi butik kínálja évek óta áruit.
Veres István azonban, akinek cégei jelenleg a 2020-ig érvényes szerződés alapján az erődítményen belül vannak, a Blikknek azt mondta: nem pakolnak, hanem mennek a bíróságra.
A vállalkozó szerint leszámítva a csupasz falakat, a kazánoktól a csillárokon át minden az övék, tehát ami kell az államnak, azért fizetnie kell. "Nem értem, hogy szegi meg a világörökségi törvényt például az a Panoráma étterem, ahol rendszeresen megfordulnak protokolleseményeken hazai és külföldi államférfiak, de magát az ENSZ-főtitkárt is idehozták, a borlapot meg a Külügy állította össze" – magyarázta a lapnak Veres.
A szuvenírárusok szintén csak most értesültek a döntésről, de azt remélik: maradhatnak.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.