2013. március. 11. 17:49 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 11. 17:47 Ingatlan

Orbánék óta nem volt ilyen kevés ingatlanbefektetés

Nem érte el a 150 millió eurót a magyar ingatlanbefektetési piacon a befektetések összege tavaly, ami 2002 óta a legalacsonyabb érték - közölte a Jones Lang LaSalle ingatlantanácsadó hétfőn.

Az irodapiacon a legjelentősebb tranzakció az IVG tulajdonában álló Infopark "E" irodaház értékesítése volt, a negyedik negyedévben. Az év során közel 40 millió euró értékben több kiskereskedelmi egységet is értékesítettek: két Family Centert, továbbá Spar, Match és Profi üzleteket.

Az éves befektetési volumen visszaesése jól mutatja, hogy a befektetők továbbra is óvatosak a magyarországi tranzakciókkal kapcsolatban, aminek oka elsősorban a makrokörnyezet bizonytalansága és a kormányzati döntéseket kísérő kiszámíthatatlanságok - áll a közleményben.

Az irodapiac mindössze 22 950 négyzetméter új területtel bővült, de 2013-ban ennél is alacsonyabb lesz az új kínálat, hiszen csak egyetlen épület átadása várható 15 500 négyzetméterrel. Az év végén mért 21 százalékos üresedési ráta 1,76 százalékponttal magasabb volt a 2011 végén rögzített értéknél.

Jelenleg három irodaépület készül 58 100 négyzetméter területtel, ezeket jövőre vehetik birtokba a bérlők.

A kiskereskedelmi ingatlanpiac kínálata tavaly 13 800 négyzetméterrel bővült. Júniusban az Erste fejlesztésében lett kész a Sió Plaza, míg októberben Budapesten a Hegyvidék Központot adta át a Wing Zrt.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.