A kormány lebontásra javasolja a gazdasági tárca Margit körúti, nyolcemeletes vasbeton irodaházát. Még nem tudni, mit építenének a helyén, de összhangban kell lennie a Millenáris épületeivel – írja az Index.
Az 1971-ben elkészült épület Budán az egyik legnagyobb környezetvédelmi probléma Láng Zsolt kerületi polgármester szerint. A Hűvösvölgyből érkező szél a minisztériumi épület hatalmas tömbje miatt nem jut el a Margit körútra, nem tudja átszellőztetni a Duna irányába a körút felgyülemlett szennyezett levegőjét. Szélcsatorna-vizsgálatok is igazolták, hogy a Margit körúton a Kis Rókus utca betorkollásánál a legnagyobb a károsanyag-kibocsátás koncentrációja.
A kormánydöntést előkészítő tanulmány szerint a Margit körút 85–87. alatt található épület kívül-belül rendkívül elhasználódott. Az irodaházban most kormányzati hivatal működik, 320-an dolgoznak benne, miközben 900 ember befogadására lenne alkalmas – mondta a Budai Polgár című kerületi lapnak a fideszes Varga Mihály, aki szerint a bontásról szóló kormányhatározat nemsokára megszülethet.
Még nem tudni, mit építenének a bontás után az állami tulajdonú telken. Az viszont biztos, hogy a terveknek összhangban kell lenniük a Széll Kálmán tér megújításának terveivel és a Millenáris épületeivel.
Az irodaházat 1971-ben építették 132 millió forintból, a szocialista rendszer egyik presztízsberuházása volt. Előtte fogház volt ezen a területen, amit 1951. január 1-jén zártak be. Később itt működött a Ganz-gyár ipari iskolája, és ezen a telken állt az épülő metró szervizépülete, amely az 1956-os harcok fontos helyszíne lett – olvasható a cikkben.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.