2012. november. 21. 21:50 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. november. 21. 21:44 Ingatlan

Elárverezik a Balatonringet, de nem kell senkinek

A 200 hektáros Balatonring területének kikiáltási ára 1,5 milliárd forint, a minimum ár 750 millió, a licitlépcső 15 millió, az érdeklődőknek 150 milliós árverési előleget kell letenniük.

Valamivel több mint egy hónapja online árverésen próbálják értékesíteni a Sávoly melletti tervezett MotoGP-pálya, a Balatonring területét - írja a Somogy megyei online lap, a Sonline.hu. Eddig még nem akadt olyan jelentkező, aki MotoGP-pályát venne, ugyanis Sávoly rendezési terve szerint, másra nem használható a terület.

Bobek József sávolyi polgármester elmondta: nem ez az első eset, hogy árverésre írják ki a Balatonring területét. A korábbi esetben a sávolyi önkormányzat indította el a végrehajtást, mert nem fizettek telekadót a belterületbe vont ingatlan után. A helyzet ezután rendeződött a csatornarendszer tulajdonjogának átruházásval.

A MotoGP-pálya alapkövét 2008 őszén tették le, földmunkáit 2009 nyarán kezdték. A magyar állam összesen 35 milliárd forintot - 20 milliárd forint állami támogatást és 15 milliárd forint állami hitelgaranciát - adott volna a gyorsasági motorpályára, a pénzügyminisztérium szakértői azonban kockázatosnak, gazdaságtalannak és jogszerűtlennek tartották a Balatonring megépítését, így az építkezés 2009. december 16-án félbeszakadt, pedig 20-25 százalékban már elkészült a pálya.

Addig a befektetők úgy hatmilliárd forintot költöttek saját erejükből a beruházásra, ami a hitel 25 százalékos önrészét váltotta volna ki. A motorpálya 2008 óta kiemelt beruházásnak számít. Egyelőre sem a kormányzati, sem a befektetői oldal nem nyilatkozik, amit a polgármester úgy értékel, hogy sem a beruházás folytatására, sem a feladására nincs jelenleg szándék.

Tudatos otthon
Hirdetés
Címkék
hvg360 Lengyel Tibor 2025. január. 02. 14:32

Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre

A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?