Második lett a magyar egyetemisták aktív háza a mérnöki tervezésben
Második helyezett lett a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) hallgatóinak aktív háza a madridi Solar Decathlon versenyen a mérnöki és szerkezeti megoldások tekintetében.
Jelenleg az ötödik helyen áll a BME hallgatóiból álló csapat által készített Odoo névre hallgató aktív ház a madridi Solar Decathlon Europe nemzetközi építészeti versenyen, ahol tizennyolc különböző csapat indult.
A verseny során az egyes országok és egyetemek csapatai által készített házakat tíz különböző szempont alapján pontozzák, ezek a komfort, az épületüzemeltetés, az energiamérleg, az építészet, az épületszerkezet, az energiahatékonyság, a kommunikáció és társadalmi felelősségvállalás, az iparosíthatóság, az innováció, valamint a fenntarthatóság.
A magyar csapat háza tegnap második helyezést ért el a Mérnöki és Szerkezeti megoldásokat illetően, korábban a komfort terén szintén másodikként, építészetileg nyolcadikként, az energiamérleg szempontjából kilencedikként, az épületüzemeltetés szempontjából pedig tizennegyedikként értékelték a magyar házat.
A Solar Decathlon versenyen megválasztják a közönségdíjas házat is, az egyes épületekre, köztük a magyar házra is, interneten keresztül lehet szavazni.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.