Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. október. 04. 16:43

Ömlik a pénz Közép-Európába

Közép-Európába 2,32 milliárd eurónyi ingatlanbefektetés érkezett az idei harmadik negyedévben, s ez jóval magasabb...

Közép-Európába 2,32 milliárd eurónyi ingatlanbefektetés érkezett az idei harmadik negyedévben, s ez jóval magasabb, mint az előző negyedévben rögzített 706 millió euró  - derül ki a Cushman & Wakefield nemzetközi ingatlantanácsadó legfrissebb jelentéséből.

A régióban eddig idén 4,61 milliárd euró összegben történt ingatlanbefektetés, mely több, mint kétszerese a 2010 azonos időszakában befektetett összegnek. Számításba véve azon tranzakciókat, melyek jelenleg átvilágítás alatt vannak és várhatóan a negyedik negyedévben zárulnak, azt mondhatjuk, hogy a teljes befektetési volumen a régióban az év végéig elérheti a 6 milliárd eurót.

Bár az összes piac harmadik negyedéves volumene meghaladja az előző negyedévét, a cseh piac, 1,18 milliárd összbefektetéssel jelentős növekedést könyvelhet el a harmadik negyedévre. Ez jóval meghaladja Lengyelországban ugyanezen időszakban történt 864 millió euró befektetési volument. Ezzel a teljesítménnyel Csehország ebben az évben jelenleg az első ingatlanbefektetési célpont a közép- Európai régióban, összesen 1,9 milliárd euró befektetéssel, míg Lengyelország a második helyen áll 1,82 milliárd eurónyi tranzakcióval.

A jelenleg kilátásban vagy folyamatban lévő tranzakciók megvalósulásával a negyedik negyedévben Lengyelország visszaszerzi első helyét a rangsorban. Magyarországon a harmadik negyedévben, 197 millió eurónyi tranzakcióval szintén megnövekedett a befektetési étvágy, hiszen ez az összeg megegyezik az első két félév összes befektetésének mértékével. Románia és Szlovákia harmadik negyedéves aktivitása 100 millió euró alatt van, így elmarad a fent említettektől.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.