Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. szeptember. 12. 11:10

Hogy látják külföldön a magyar devizahitelesek problémáját?

A szegénység kötelez címmel az erős svájci frank miatt szenvedő lengyel, magyar és horvát devizahitelesek helyzetéről...

A szegénység kötelez címmel az erős svájci frank miatt szenvedő lengyel, magyar és horvát devizahitelesek helyzetéről közölt összeállítást legfrissebb számában a Der Spiegel.

A hamburgi hetilap utalt arra, hogy több mint egymillió lengyel, horvát, román és magyar kényszerült külföldi valutában kockázatos hitelek felvételére. Mióta az euró válságban van, és a frank árfolyama 30 százalékkal erősödött, az érintetteknek sokkal többet kell saját valutáikban visszafizetniük.

Az elsősorban a lengyelországi helyzetet ecsetelő írásban Jan Puhl röviden foglalkozott Magyarországgal, hangoztatva a devizahitelek miatti elégedetlenség 2010 tavaszán jelentős mértékben hozzájárult a "jobboldali populista" Orbán Viktor választási győzelméhez. 

A The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadásának (WSJE) internetes változata a hét végén ismertette és kommentálta a Eurasia Group nevű, londoni székhelyű globális pénzügyi-politikai elemző központ Magyarországról készített jelentését.

A jelentés összeállítójának, Mujtaba Rahmannak a megállapításai közül a WSJE cikkírója - Gergo Racz - kiemelte, hog az ország intézményes rendszerének Fidesz általi megváltoztatása "a demokrácia rovására történik". 

A WSJE szerint a Fidesz "jelentős mértékben egyszemélyes show", és sikereinek hátterében is ott szerepelnek Orbán Viktor személyes tulajdonságai. Az amerikai lap cikkírója utalt arra, hogy a közvélemény-kutatások szerint a Fidesznek nincs életképes kihívója. Azt ugyan a szerző valószínűtlennek nevezte, hogy 2014-ben a Fidesz ismét kétharmados többséget szerezzen, de a kialakított struktúrában "50 százalék fölött bármi jó lenne a pártnak" - írta.

Tudatos otthon
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.