A Veszprém megyei üzemben már túl vannak a termékteszteléseken, most már csak az engedélyekre várnak, hogy terveik...
A Veszprém megyei üzemben már túl vannak a termékteszteléseken, most már csak az engedélyekre várnak, hogy terveik szerint még az őszi hónapokban piacra dobják a cég új tégláját.
Arról, hogy az új, kilencedik üzemből milyen termékek kerülnek ki, csak találgatások vannak, a cégvezetés egyelőre szűkszavúan nyilatkozik. „Ennek gyártásprofiljáról még nem döntöttünk. Figyeljük az elkövetkező hónapokat és a megmutatkozó igényeknek megfelelő termékeket gyártjuk majd. Itt szándékaink szerint húsz új munkatársat fogunk foglalkoztatni”- teszi hozzá az ügyvezető.
A cégcsoport legnagyobb magyarországi téglagyárát éppen a tavaly októberben vörösiszap-katasztrófát elszenvedett Devecserben hozta létre tíz évvel ezelőtt. „Épp a napokban egyeztettem a Magyar Vöröskereszt képviselőjével, mivel a lakóingatlanok megépültek az állam segítségével, azonban ez a szerepvállalás nem foglalta magában a melléképületek újraépítését. A megegyezés értelmében többszázezer forint értékű téglát adományoztunk közvetetten a devecserieknek. Az elkövetkezendő időszakban is jelen leszünk a térség rehabilitációjában, újjáépülésében, és készen állunk arra, hogy építőanyaggal vagy egyéb módon is részt vegyünk a helyreállítási munkákban.” – nyilatkozta Komlós Andor ügyvezető.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.