Nem kezdődött meg az építkezés a volt gyerekkórház területén, pedig 2009 októberében a megyei önkormányzat a Pannon...
Nem kezdődött meg az építkezés a volt gyerekkórház területén, pedig 2009 októberében a megyei önkormányzat a Pannon Egyetem birtokába adta az egykori gyerkkórház épülétének együttesét. A felsőoktatási intézmény 4,3 milliárd forintot nyert egy uniós pályázaton oktatásfejlesztésre, tudásközpont kialakítására. Az épületegyüttest a megyei önkormányzat 90 évre használatba átadta az egyetemnek, ezzel segítve a megye, a régió gazdaságát is fellendítő kutató-fejlesztő munkát - írta a Veszprémi Napló.
Az intézmény akkori vezetése innovációs központ létrehozását tervezte, oktatóhelyiségek, laboratóriumok, konferenciatermek létrehozását; a három épületegyüttesből álló tudásközpont a közép-dunántúli régió stratégiai versenyképességét erősíthetné - fogalmazott a lap, majd folytatta: teltek a hónapok, az évek, a tudásközpont azonban nemhogy nem készült el, de a munka el sem kezdődött, a projekt határideje pedig szorít, novemberben lejár.
Az uniós projekt tábláját látva sok arra járó veszprémi érdeklődik: mi lesz az épület sorsa, hogyan hasznosítja azt az egyetem. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem idén júliusban kinevezett rektora szerint a karok áttekintették a projekt helyzetét, és úgy látták, hogy az eredeti tervek megvalósítása ma már nem lehetséges. Ennek alapján készült egy célszerű és fenntartható javaslat a projekt továbbvitelére. A karok meglévő épületeinek korszerűsítésével és fejlesztésével az összes vállalt feladat teljesül úgy, hogy a karok versenyképessége növekedni fog.
Szerinte a szakmai célszerűség és a pénzügyi fenntarthatóság, a hosszú távú egyetemi és kari szempontok, valamint a felsőoktatásban folyamatban lévő változások és hallgatói létszám figyelembe vételével átszervezés alatt van a gyermekkórház területének hasznosítása. A hatékony hasznosítás a várossal és a megyével egyeztetve történik - közölte a lap hasábjain.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.