A sokezernyi nyaklánc, érme, rubin és smaragd a Hindustan Times napilap szerint a 18. századból származik.
A sokezernyi nyaklánc, érme, rubin és smaragd a Hindustan Times napilap szerint a 18. századból származik. A kincsek a templom eddig felnyitott öt tikos kamrájából kerültek elő, a hatodik megnyitását hétfőn kezdték meg komoly biztonsági intézkedések életbe léptetése közepette kezdték meg hétfőn - írta a Hindustan Times.
A kincsek értéke becslések szerint - piaci áron számítva - elérheti a 900 milliárd rúpiát (közel 4 ezer milliárd forintot) is, és ezzel a Kerala állambeli Srí Padmanabhaszvámi szentély egy csapásra a leggazdagabb indiai templom lett - mondta el K. Dzsajakumár, az állam főminisztere.
A kincs becsült értéke több mint egész India oktatási költségvetése. A pontos értéket régészeti vizsgálatok után állapítják majd meg. Történészek életszerűnek minősítették az eddigi becsléseket, mert évszázadokon át sok haszot hajtó kereskedemi útvonaladtak haladtak át a térségben.
A rendőrség a templom közelében rendezte be főhadiszállását, ahonnan a templom biztosítását irányítják. A keralai kormány hangsúlyozta: csupán az adományok számbavétele zajlik, a feltárás után a kincsek továbbra is a templom tulajdonában maradnak. Az indiai társadalomban - amelyben 450 millióra teszik a szegénységben élők számát - közben éles vita bontakozott ki arról, hogy mi legyen ezzel az óriási értékkel. A hindu közösség vezetői szerint a templomra kellene fordítani, ám sok értelmiségi inkább a szegénységet enyhítené abból.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.