Most már biztos, hogy Mohács sem marad le az élményfürdőt építő magyar városok listájáról.
Most már biztos, hogy Mohács sem marad le az élményfürdőt építő magyar városok listájáról. Pénteken ugyanis a hivatalos ünnepséggel elkezdődött az egykori szabadtéri uszoda helyén a kivitelezés. Bár a mohácsiak közül sokaknak a strandot a szigeti fürdőhely jelenti, ott a szeszélyes vízállás és az időjárás gyakran gátja a fürdőzésnek, így minden bizonnyal számukra is jó hír, hogy jövőre a fedett uszoda mellett már szabadtéri létesítmények is rendelkezésükre állnak - írta a Dunántúli Napló.
A beruházáshoz százhatvanötmillió forint vissza nem térítendő támogatást kap az önkormányzat, amelyhez – az ilyen célokra elkülönített tartalékokból – ugyanennyit hozzátesznek a városi kasszából, azaz összességében 330 millió forintból zajlik az építkezés. Ennek során félezer négyzetméteres területen, szinte közvetlenül a Duna partján három élménymedencét, gyermekpancsolót, valamint vízi játszóteret építenek.
A beruházás részeként kiszolgálólétesítményeket is emelnek. A fürdő energiaellátását részben geotermikus energiával oldják meg. A medencék vizét termálhővel és hőszivattyúzással melegítik fel. (A fedett uszoda termálmedencéjét jelenleg is a mintegy 700 méter mélységből érkező 48 fokos meleg vízzel látják el.) Az építkezés év végére fejeződhet be, azaz jövőre használhatják azt a fürdőzők - számolt be a megyei napilap.
Néhány hete számoltunk be arról, hogy a Zala megyei Lentiben élményfürdőt is tartalmazó beruházásba kezdenek. A múlt héten pedig azt jelenthettük, hogy Kecskeméten a végéhez közeledik az új európai színvonalú uszoda és élményfürdő kivitelezése.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.