Londonnal és New Yorkkal egyenrangú pénzügyi központtá növi ki magát Sanghaj néhány éven belül.
Londonnal és New Yorkkal egyenrangú pénzügyi központtá növi ki magát Sanghaj néhány éven belül. Megállíthatatlannak tűnik a kínai és ázsiai pénzpiacok fejlődése, ami a sanghaji infrastruktúra bővülését is magával hozza.
A KPMG és a londoni FTSE tanulmánya szerint hamarosan, vélhetően még az év vége előtt beindítják a sanghaji tőzsde nemzetközi részét is. Ezzel a külföldi cégek előtt megnyílik az út a közvetlen kínai részvénypiaci részvétel előtt - számolt be a BBC.
Mindkét cég megjegyzi ugyanakkor: Sanghaj még nem olyan nyitott, mint a két versenytárs, az ottani piac mérete sem éri el a londonit vagy a New-York-it, de a trend egyértelműen a közeledést, a felzárkózást mutatja.
Sanghajban az utóbbi 8-10 évben gyorsult fel a pénzügyi központtá válás infrastrukturális feltételeinek javulása. Egymás után épültek a toronyházak a Pudong negyedben, illetve az ezeket kiszolgáló bevásárlóközpontok és szolgáltatóházak is egymás megjelentek. Egyelőre lakóépületből még hiány van arrafelé, de a tőkeerős és igen agresszív kínai vállalkozók már több magas házat is terveznek. A Pudong negyed közelében eddig 300-400 ezer embert teleptettek le az elmúlt 15 évben épített lakótelepeken.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.