A kiállítás összesen félmillió euróba (körülbelül 135 millió forintba) került, ennek 80 százalékát a magyar állam...
A kiállítás összesen félmillió euróba (körülbelül 135 millió forintba) került, ennek 80 százalékát a magyar állam fedezte - mondta a Művészet a tavon (Art on Lake) sajtótájékoztatóján Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója.
Három éve készültek a vízre álmodott szoborkiállításra, melyen 17 országból 25 kortárs európai művész - köztük öt magyar - alkotása látható, összesen 20 ezer négyzetméteren. A mostanihoz hasonló tárlatot egyébként egyszer már rendeztek a Városligeti Csónakázótavon: 2000-ben, ám akkor kizárólag hazai művészek munkáiból.
A vizes tárlat szorosan kapcsolódik a magyar uniós elnökséghez, célja, hogy a magyar értékeket Európának, az európaiakat pedig a magyaroknak és a fővárosba látogató turistáknak mutassa be. (Az „úszó szoborkiállítás” ötlete Pán Márta szobrászművésztől származott, aki 2008-ban elhunyt.) A három kurátor, Alexander Tolnay, Jerger Krisztina művészettörténész és Fitz Péter, a Magyar Universitas Program zsűrijének egykori elnöke 2008-ban látott hozzá, hogy kidolgozza a tárlat koncepcióját. Felvették a kapcsolatot a művészekkel, és a helyszín feltérképezésével, közösen választották ki a kiállítás tematikájába illeszkedő szobrokat, installációkat.
(via hvg.hu)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.