Egyelőre nem tudni, pontosan mi épül majd azon az óbudai óriástelken, ami a hegyvidéki erdővel határos.
Egyelőre nem tudni, pontosan mi épül majd azon az óbudai óriástelken, ami a hegyvidéki erdővel határos. A 39 hektáros megatelket Harsánylejtőnek hívják és a magyar ingatlanfejlesztő BIF Nyrt. - megszerezve a területet és az önkormányzat támogatását - egy új városrészt álmodott oda. A cégtől szerzett értesülésünk szerint egy környezettudatos lakóövezet lehet ott, miután felszabdalták a területet 180 részre.
Összesen ennyi építési telket alakítanak ki a következő öt évben. A vevők maguk határozhatják meg, hogy milyen házakat építenek, s ehhez segítséget is kaphatnak. A BIF ugyanis építészeti pályázatot hirdetett, amire 73 terv érkezett, ezek közül négyet díjaztak kedden.1.díj: Reisz Ádám 2.díj: Kállay Gábor 3.díj: Tarkó Edit és Miklós Zoltán (megosztva). További kiemelt, támogatott tervek: Bors András, Fernezelyi Gergely, Gero Balázs, Nagy Sándor, Rétfalvi Donát DLA, Rustinczky László.
Az Otthon Centrum friss elemzése szerint a III. kerület elitnek számító részein (óbudai hegyvidék) nem csökkentek a telekárak az elmúlt 3-5 évben. Az átlagos kínálati ár 40-50 ezer forint négyzetméterenként, a minimum ár 10-20 millió forint között mozog. Feltehetően a felső értékhez közelebbi lesz majd a BIF által most piacra dobott telkek esetében is.
Az elmúlt években nagyon megfogyatkoztak a Budapest közigazgatási határain belüli, nagyobb összefüggő területet alkotó építési telkek. A fejlesztők jobbára a pesti külső kerületekben és Buda egyes kisebb körzeteiben tudtak beruházásokat indítani, illetve ilyen környékeken terveznek néhány nagyobb projektet.
A BIF több mint 15 éve folytat ingatlangazdálkodást, jelenleg 60 ezer négyzetméternyi irodafelületet ad bérbe és mintegy 50 ezer négyzetméternyi irodaterület fejlesztését tervezi. A társaság jelen van a telek- és lakóingatlan piacon is.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.