A négy főpolgármester-jelölt nagy vonalakban, ötletszerűen vázolta fel honlapján a teendőket.
A négy főpolgármester-jelölt nagy vonalakban, ötletszerűen vázolta fel honlapján a teendőket. A tematikus felosztás miatt egyik párt sem fukarkodik az ígéretekkel, de mindegyik párt kínál valami konkrétat és izgalmasat. Elsősorban a fejlesztési és közlekedési kérdésekre koncentrálnak, a városépítészeti-kulturális szemlélet valamennyi pártnál hiányzik. Szemléletében leginkább az LMP programja közelíti meg – a vágyálmok szintjén – a modern, kulturális nagyváros vízióját.
Tarlós: rend, közbiztonság, birodalmi attitűd
Tarlós István számtalan új kulturális intézményt építene – a nemzeti egység jegyében. Nála az Új Kongresszusi Központ, az Irodalom Háza, vagy az új múzeumi negyed mind egy-egy kulturális kérdés építészeti-politikai megoldásaként szolgál. A főváros „múzeum-jellegének”, birodalmi-intézményi attitűdjének erősítése a legkevésbé szimpatikus.
Tarlós tervei között szerepel egy Közép-Európai Musicalfesztivál megrendezése, és az, hogy valamennyi fővárosi kulturális megjelenést a Városarculati Központ engedélyezné. A főváros kulturális népszerűsítésében "celeb-marketinget" is alkalmazna, de nem árulta el, hogy mely hírességekre gondolt.
Óbuda volt polgármestere természetesen véglegesen megoldaná a 20 éve megoldatlan lakótelepi rekonstrukciókat, a Budai Vár rehabilitációját és a Moszkva tér ügyét. Folytatná a 4-es metró első ütemét és befejezné az állammal közös projekteket: P+R parkolókat, hídfelújításokat, kerékpárutakat, a csepeli gerinc utat, az 1-es és 3-as villamos vonal meghosszabbítását, a Római-parti gátat, a főváros csatornázását és a Budapest szíve programot.
Régi-új dobása az új múzeumi negyed kialakítása és a Duna visszaadása a gyalogosoknak. Előbbit az elvetélt kormányzati negyed helyén, utóbbit „a rakpartok rendezése” révén kívánja elérni. Tarlós kezdeményezné az építési engedélyezési eljárások átalakítását is. "Toronyház-koncepciót" is szeretne, hogy ne lehessen "csak úgy építkezni összevissza" Budapesten.
Ami leginkább tetszik, az a közösségi közlekedés újragondolása, a BKV átalakítása, a gyaloghíd a Dunára, a hajléktalan-szállók építése, és a Fővárosi Közmunkák Tanácsának újraélesztése. Utóbbi fő feladata: összehangolni a hosszú távú fejlesztéseket. A központi intézmény döntene valamennyi fejlesztési kérdésről és végre is hajtaná azokat. Hatásköre: Budapest és agglomerációja.
Tarlós a fővárosi önkormányzati cégeknél megszüntetné a különféle igazgatótanácsokat, a felügyelőbizottságok szerepét viszont növelné, és vezetésüket az ellenzék kezébe adná. Amiről viszont sem ő, sem a Fidesz nem beszél: a fővárosi döntéshozatalt megbénító kerületi túlhatalmat pontosan hogyan kívánják újjászervezni?
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.