Nem árt óvatosan és körültekintően eljárni a közvetítő cégeknél tett látogatáskor.
Nem árt óvatosan és körültekintően eljárni a közvetítő cégeknél tett látogatáskor. Megeshet, hogy az ingatlanos csupán egy kis adminisztrációra hivatkozva aláírat velünk egy papírt anélkül, hogy pontosan és részletesen elmondta volna, mit is tartalmaz a nyomtatvány – figyelmeztet a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ).

A szervezet felhívja a figyelmet: ezzel lényegében egy megtekintési nyilatkozatot töltünk ki, amelyen apró betűvel az szerepel, hogy ha a lakást nem az ingatlanközvetítőn keresztül vásárolják meg, akkor több százezer forintos kötbért kell fizetni az ingatlanos cégnek. Ezért, és hogy később ne érjen minket kellemetlen meglepetés, hatványozottan igaz a megállapítás a lakásvásárlásra: mindig nézzük meg, mit írunk alá!

Sok fogyasztó kifogásolta azt is, hogy az ingatlanhirdetésben ígért tulajdonságok több esetben nem találkoztak azokkal az elvárásokkal, amiket a hirdetés alapján támasztottak. A FEOSZ tapasztalatai szerint szintén megtörtént, hogy a hirdetés gázkonvektoros fűtést és valódi 35 négyzetméteres alapterületet ígért, ezzel szemben megtekintéskor igen drága villanyfűtéses megoldás és valójában 20 négyzetméteres alapterület fogadta a fogyasztót. Természetesen a 15 négyzetméteres galéria ez esetben sem teszi 35 négyzetméteressé a lakást.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
