Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. február. 11. 10:48

Magyarok is mehetnek a hétcsillagos hotelbe

Az Alpok hegyláncainak első hétcsillagos szállodáját tervezi meg Norman Foster világhírű brit építész; a luxushotel...

Az Alpok hegyláncainak első hétcsillagos szállodáját tervezi meg Norman Foster világhírű brit építész; a luxushotel várhatóan Dél-Tirolban kap helyet. Az 50 millió euróból épülő szálloda lélegzetelállító kilátást kínál majd a Dolomitokra - írta a Trentino című lap, amely úgy tudja, a hotel Wolkensteinben épül.

Wolkenstein falu, a lehetséges helyszín

Az épületben 360 négyzetméteres lakosztályok, konferenciatermek, a tetőn uszoda, gourmet-étterem és szórakozóhely várja a vendégeket 2013 végétől. Az építési munkálatok 2012-ben kezdődnek. A szállodát Claudio Riffeser vállalkozó építi, egy éjszaka 5500 euróba kerül majd.

A genfi tó melletti Dolder hotelt néhány éve szintén Foster terve alapján alakították át

A luxusszálló minőségében a dubaji hétcsillagos Burdzs al-Arab hotellel vetekszik majd - állította Riffeser. Az építkezés során felújítják a környező sípályákat kiszolgáló lifteket is, a hatóságok már rábólintottak a tervekre. Azt még nem lehet tudni, mi lesz az alpesi szálloda neve. Az építtetők tervei szerint a létesítmény mágnesként vonzza majd nemcsak a turistákat, hanem a közelben élő embereket is.

A Duna Passage látványterve
Wing

Norman Foster egyébként a magyar piacon is megjelenhet. Tervező irodája ugyanis a Wing Zrt. által előkészítés alatt lévő, a dél-pesti  Duna Passage megaprojekt első koncepciótervét már kidolgozta és várhatóan a kivitelezésnél is üzlethez jut. A tervezést versenyben nyerte el 2008-ban a londoni Foster+Partners cég. Ez az iroda tervezte egyebek mellett a berlini Reichstag újjáépítését, de a londoni városházát és az új pekingi repülőteret is.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.