Óriási távcsövet raktak a hét elején a Google által újonnan bérelt irodaház bejárata elé.
Óriási távcsövet raktak a hét elején a Google által újonnan bérelt irodaház bejárata elé. Az üzenet értékű tárgy mellett sokan kiváncsiskodva mennek el, az alkalmazottaknak viszont biztos tetszik majd. A Google a Los Angeles-i Santa Monicából Venice-be költözteti több ezer munkatársát. Az internetes vállalat 10 ezer négyzetmétert kötött le hosszú távra. Az épület elé került az említett szobor, alkotója egy holland páros: Claes Oldenburg és Coosje van Bruggen. Magát az irodaházat Frank Gehry tervezte és Távcső Háznak nevezte el.
A Google-nál egyébként nem szokatlan, hogy nagyméretű, vicces tárgyakkal, szobrokkal dobja fel azokat a házakat, ahol valamilyen kirendeltsége működik. Az ugyancsak Kaliforniában (Mountain View) lévő másik irodaház előtti füves területen a különféle Androidos telefonok óriáspéldányai díszelegnek.
Az új bérlemény sokkal kényelmesebb elhelyezést tesz lehetővé, mint a Santa Monicában található jelenlegi. A most használt komplexum legnagyobb, 4500 négyzetméteres irodaházában 300-an dolgoznak. Az új terület azért is kell, mert a Google idén 6000 embert akar felvenni.
A Google Inc. egyébként elég aktív ingatlanfronton: néhány hete jelentette be, hogy megvásárolja azt az épületet New Yorkban, amelyben az ottani irodáit helyezte el. Az 1,9 milliárd dolláros tranzakció 2010 legnagyobb ilyen művelete volt az Egyesült Államokban abban a kategóriában, amelyben nem egy egész portfóliót, hanem csak egy kereskedelmi ingatlant értékesítettek.
A globális internetes cég a Nyolcadik sugárúton működteti székhelyét egy csaknem 300 ezer négyzetméternyi bérterületű toronyházban. Az épületben dolgoznak a Nike Inc, a Lifetime kábeltévé és a WebMD webkiadó emberei is. Az óriási terület egyharmadát különféle távközlési és internetes vállalkozások bérlik.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.