Az amstetteni rémként elhíresült Fritzl csődbe került nem sokkal azelőtt, hogy letartóztatták 2008-ban, de most...
Az amstetteni rémként elhíresült Fritzl csődbe került nem sokkal azelőtt, hogy letartóztatták 2008-ban, de most csődeljárási biztosán keresztül építési engedélyért folyamodott - írta az Index. Nem tisztázott, hogy a börtönből miként vezetheti majd a munkálatokat, de az amstetteni önkormányzat a Fritzl által 2006-ban, még a botrány kirobbanása előtt leadott portfolióját választotta 2010. november első napjaiban. Amikor 2006-ben leadta terveit, a férfi tisztességes családapa és üzletember hírében állt.
Az egyelőre nem világos, hogy ha megvalósul az építkezés, akkor a profitot ki kapja majd: Fritzl, a lánya és az életben maradt hat gyermeke, vagy a hitelezők. Családtagjai és a helyiek félve fogadták a tanács döntését, nem akarják, hogy az épület „Fritzl-torony”-ként híresüljön el. Otto Popp és Andreas Haider, akik a tervezett fejlesztési terület mellett laknak, jogi lépéseket is tettek a tanács döntése ellen. Az épületegyüttes nem messze található attól a helytől, ahol Fritzl 24 éven át fogva tartotta lányát, írja a Telegraph.
A mérnök férfi világszerte nagy port felvert ügye 2008 áprilisban pattant ki. Akkor derült fény arra, hogy Fritzl hét gyermeket nemzett a betonbunkerbe zárt, az idén negyvenhárom éves Elisabethnek.
Az egyik csecsemő - egy ikerpár tagja - azonban háromnapos korában megbetegedett és meghalt, holttestét a férfi saját bevallása szerint egy kályhában elégette, a hamvakat pedig a kertben elásta. Elisabeth és három gyermeke az apjuk által épített föld alatti tömlöcben sínylődött tavaly tavaszig, anélkül, hogy valaha is láttak volna természetes fényt. Három másik gyereket - két lányt és egy fiút - a "nagyszülők" magukhoz vettek: ők úgy nőttek fel, hogy még csak nem is hallottak testvéreikről.
A két és fél évtizeden át tartó gaztettről sem a vádlott feleségének, sem közös gyerekeiknek még csak sejtelmük sem volt. A mérnök azonban nemcsak a családját vezette félre, hanem a környezetét és a hatóságokat is megtévesztette.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.