A számmisztika az ingatlanpiacot sem hagyja érintetlenül. Legalábbis erről tanuskodik több tény is.
A számmisztika az ingatlanpiacot sem hagyja érintetlenül. Legalábbis erről tanuskodik több tény is. Elegendő arra gondolni, hogy az Egyesült Államokban a toronyházakban nincs 13. emelet, mert szerencsétlennek tartják. A kínaiak előszeretettel keresik a nyolcasokat, az ugyanis a haladás, a boldogság felé vezető út jelképe.
A zsidó vevők viszont a 18-ra esküsznek, ez ugyanis a numerikus megfelelője az élet szónak. Az egyik zsidó kuncsaft szerint mindig érdemes 18-at hozzáadni vagy 18-ra végződtetni az ajánlatokat és akkor miénk lesz a lakás. Az ő esetében 18 ezer dollárral kellett megtoldani egy ajánlatotot, és ígymegszerezte a megtetszett new yorki lakást.
A The New York Times összeállítása szerint a kínaiak írtóznak a négyestől, annak kínai kiejtése ugyanis a kínai halál szóra hajaz. A védikus asztrológiában elmélyülő hinduk viszont a születési adataikat kedvelik viszontlátni, mondjuk a házszámon és az ajtószámon. Ezért képesek akár felárat is fizetni. A holdnaptár szerint belövik, hogy melyik napkon érdemes egyáltalán foglalkozni ingatlan ügyekkel és az esetek többségében a kijelölt napokon mindig szerencsés üzleteket kötnek.
Vannak olyanok, akiket a házszámban szereplő számok összege riaszt el egy adott lakás megvételétől. Az angolszász területeken, de különösen az Egyesült Államokban nagyon gyakori a 4-5 számból álló házszám, mondjuk 12400 vagy 25750. Ha a számok összege netán 13, akkor az az ingatlan bizton számíthat gondokra. Több közvetítő is alátámasztotta ezt, hiszen Amerikában nem csupán az emeletszám nem lehet 13, de a házszámban lévő számoké sem. Mint ahogy a 911-es számot is messze kerülik – érthető okokból. Ők már csak ilyenek .
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.