Amerika legdrágábban épített és New York legmagasabb (177 méter) felhőkarcolója lesz a ledőlt ikertornyok helyén most...
Amerika legdrágábban épített és New York legmagasabb (177 méter) felhőkarcolója lesz a ledőlt ikertornyok helyén most készülő 1.World Trade Center, az eredetileg Freedom Tower nevet viselő toronyház. Több, mint 3,3 milliárd dollárba kerül, ez közel kétszerese a mostani áraknak. Csak összehasonlításul: az eddigi legdrágább helyi irodaház a Bank of America szintén Manhattanben lévő, majdnem ugyanakkora új székháza, ami kétmilliárd dollárba került.
Az állami tulajdonos Port Authority-nek jóval magasabb bérlerti díjat kell majd kérni, mint a félsziget piacának átlaga, miközben a túlkínálat miatt az árak eleve nyomás alatt vannak – emlékeztetett legutóbbi cikkében a The New York Times. Ez a jóval magasabb azt jelenti, hogy 40-60 százalékkal több, mint az átlag.
A bírálók szerint egyértelmű, hogy az adófizetők nyakába varrják az indokolatlan költségeket. Azok fogják megfizetni ezt, akik használják a Port Authority által üzemeltetett utakat, hidakat, alagutakat, vagyis csakis megemelt díjak lesznek.”Magánbefektetőnek eszébe sem jutna ilyet építeni, csakis egy felelőtlen állami cégnek” – fűzte hozzá a lap kommentátora.
A magas árcédula egyik legfőbb oka, hogy az alap első 20 métere nagyon megerősített betonból és acélból készült. Ezen kívül emelte a költségeket a 40 méteres alaplemez is, ezek együtt teszik lehetővé, hogy ilyen magas legyen az épület föld feletti része.
Eredetileg azt mondták, hogy jó lesz, ha pótolják a két lerombolt torony által képviselt egymillió négyzetméternyi irodát. Az idő előrehaladtával, nem különben a válság beköszöntével, egyre nyilvánvalóbbá lett, jogy az irodapiac nem hiányolja ezt a mennyiséget.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.